Naslovnica VIJESTI INFO BILAL AVDIBAŠIĆ POLAZNIK MEKTEBA ORAHOV BRIJEG TREĆI NA KVIZU ZNANJA

BILAL AVDIBAŠIĆ POLAZNIK MEKTEBA ORAHOV BRIJEG TREĆI NA KVIZU ZNANJA

676

Dvanestogodišnji Bilal Avdibašić je odličan učenik šestog razreda, vrstan sportista i redovan polaznik mektebske nastave na Orahovom Brijegu. Ove godine je učestvovao na mektebskom takmičenju i u veoma jakoj konkurenciji od  250 takmičara iz svih sarajevskih mekteba, na finalnom takmičenju iz Testa znanja osvojio je treće mjesto osvojivši 57 bodova, što  je za svega 2,5 boda manje od prvoplasirane Asje Rustempašić.

Bilalov muallim Haris-ef. Zulović, kaže da je Bilal vrijedan i radoznao  dječak, redovan na časovima vjerske pouke i uvijek spreman za nova znanja. Iako je ove godine bio među najboljima  u kategoriji Test znanja, odlučan je u namjeri da dogodine ostvari bolji rezultat u čemu ima podršku i svog muallima.

Inače mektebsku nastavu u ovom džematu pohađa više od osamdeset polaznika. Podijeljeni su u četiri grupe. Ova godine bila je više nego uspješna. Mektebska godina biće  zaokružena hatmama koje će se održati naredne nedjelje.