Naslovnica VIJESTI INFO ATLETIČARI VOGOŠĆE NA EKIPNOM PRVENSTVU BIH U BANJALUCI

ATLETIČARI VOGOŠĆE NA EKIPNOM PRVENSTVU BIH U BANJALUCI

264

Petak 13-ti nije bio nesretan za atletičare AK Vogošća koji su kao dio reprezentacije Sarajeva zabilježili odličan nastup na Ekipnom prvenstvu BiH za dječake i djevojčice (rođeni 2002.godine i mlađi) održanom u Banjaluci.
U finalu Nestle lige nastupilo je 8 reprezentacija gradova (regija) sačinjenih od najboljih pojedinaca u svojim disciplinama. Reprezentacija Sarajeva osvojila je pehar za najbolju ekipu u konkurenciji dječaka dok je u konkurenciji djevojčica osvojeno četvrto mjesto. Reprezentativni nastup za Sarajevo zabilježilo je i 5 takmičara Atletskog kluba Vogošća koji su postigli i odlične pojedinačne rezultate.

Mirzet Abaz bio je drugi u utrci na 300 metara postavivši svoj lični rekord 40,38. Mirzet se okitio još jednim srebrom nastupivši u štafeti 4 x 100 metara, zajedno sa još jednim članom AK Vogošća Dženanom Noktom. Treće srebro za Vogošćane osvojio je Adnan Mulahmetović u disciplini skok u vis a i on je u Banjaluci ostvario lični rekord sa visinom 1,50 metara.
I takmičarke Vogošće iz Banjaluke se vraćaju sa ličnim rekordima, iako im oni nisu bili dovoljni za pobjedničko postolje. Amila Šehović sa vremenom 1'55 na 600 metara završila je kao četvrta, baš kao i Amina Čučuković u disciplini skok u vis sa skokom od 1,30.