Naslovnica VIJESTI INFO AMINA SELIMOVIĆ NAJBOLJA MLAĐA KADETKINJA FEDERALNOG PRVENSTVA U TAEKWONDOU

AMINA SELIMOVIĆ NAJBOLJA MLAĐA KADETKINJA FEDERALNOG PRVENSTVA U TAEKWONDOU

809

Članovi Taekwondo kluba Victory iz Vogošće u subotu 7. marta nastupili su na Federalnom prvenstvo u Zenici. U konkurenciji više od 300 takmičara iz 36 klubova „Viktorijance“ je predstavljalo 16 takmičara koji su ostvarili zapažene rezultate. Zahvaljujući tim rezultatima Taekwondo klub Victory je u ukupnom poretku osvojio pehar za 2. mjesto ekipno u kategoriji mlađih kadeta/kadetkinja. U istoj kategoriji pehar za najbolju mlađu kadetkinju osvojila je članica kluba Amina Selimović. U konkurenciji vrtićanaca priznanje za najboljeg osvojio je Mak Turulja.
Ukupno je osvojeno 11 pojedinačnih medalja, 3 zlatne i po 4 srebrne i bronzane. Šampionske titule osvojili su Amina Hajdarpašić, Amina Selimović i Mak Turulja. Drugoplasirani su bili Adna Kodžaga, Edin Bjelić, Sumeja Halilović i Emra Durmić. Bronzana odličja pripala su Almi Trakić, Džejni Kućanović, Esmi Hajdarpašić i Lejli Alić.