Naslovnica VIJESTI INFO A1 KOŠARKAŠKA LIGA BIH: NOVA POBJEDA VOGOŠĆANA NA PUTU KA TITULI

A1 KOŠARKAŠKA LIGA BIH: NOVA POBJEDA VOGOŠĆANA NA PUTU KA TITULI

233

KK Vogošća pobjedom nad Travnikom 100:52 u okviru dvadesetog kola upisao je petnaestu pobjedu u sezoni, te je i  dalje u samom vrhu tabele A1 lige. Iako desetkovani povredama košarkaši Vogošće revanširali su se Travničanima za poraz u prvom dijelu sezone kada je bilo 89:85.

Prva četvrtina utakmice protekla je u izjednačenoj igri u kojoj su se ekipe smjenjivale u vodstvu. Drugi period igre ekipa Vogošće je ipak uspjela napraviti rezultatsku prednost nad ekipom iz Travnika koja je odigrala veoma dobro prvo poluvrijeme. Na odmor se otišlo sa +13 za Vogošću, 46:33.

Nastavak utakmice u potpunosti pripada Vogošći a treća četvrtina odlučila je pitanje pobjednika. Domaći su iz minuta u minut povećavali svoju prednost. Do kraja utakmice trener Ahmet Pašalić “ispraznio” je klupu i dao priliku svim igračima za igru, a oni su uzvratili dobrom partijom.

Vogošću su do pobjede vodili Peljto i Fazlić koji su upisali double – double učinak. Peljto je postigao 22 poena uz 12 asistencija, a Fazlić 19 poena i 12 skokova. Kod Travnika više od ostalih pokazao je Varupa koji je upisao 12 poena.

Vogošća u predzadnjem kolu regularnog dijela igra također u dvorani „Amel Bečković“ protiv Lukavca, a Travnik gostuje Gradini u Srebreniku.