Naslovnica VIJESTI INFO 2.KOLO EHF CHALLENGE KUPA – POBJEDA RUKOMETAŠA VOGOŠĆE PROTIV HOLONA IZ IZRAELA

2.KOLO EHF CHALLENGE KUPA – POBJEDA RUKOMETAŠA VOGOŠĆE PROTIV HOLONA IZ IZRAELA

208

Podmlađena ekipa Vogošće bila je uspješnija u prvoj utakmici 2.kola EHF Challenge kupa protiv izraelskog Holona i slavila rezultatom 31:24.
Prvi od dva meča koji se igraju u Sportskoj dvorani „Amel Bečković“ u Vogošći počeo je dosta izjednačeno, sa dosta respekta prema gostima. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu gotovo cijelo prvo poluvrijeme da bi tek pred kraj prvog perioda Vogošća uspjela da se minimalno „odlijepi“ i na odmor ode sa tri gola prednosti – 14:11.
Savjeti trenera Skopljaka u poluvremenu urodili su plodom i u nastavku Vogošćani igraju dosta zrelije i sigurnije i do 40-te minute „uduplavaju“ prednost na +6 (20:14). Gosti iz Izraela pokušavali su da se ponovo vrate u meč ali odlični Haseljić na golu (14 odbrana) i čvrsta odbrana Vogošćana to ne dozvoljavaju. Do kraja susreta Vogošća zadržava prednost od sedam poena i sa dosta optimizma čeka drugi meč koji se igra već sutra u istoj dvorani u 19 sati. Kao nagradu za svoje vjerne navijače Upravni odbor RK Vogošća Poljine Hills odlučio je da ulaz na drugi meč bude besplatan.

Devet igrača Vogošće upisalo se u strijelce u ovom meču a prednjačili su Osmanhodžić sa 6, te Geko, Pekić i Smajilbegović sa po 5 postignutih golova. Na drugoj strani Gingihasshvili postigao je također 6 golova i bio je najefikasniji u gostujućoj ekipi.